SYMI ve LEROS ADASI

SYMI ve LEROS ADASI

SYMI ve LEROS ADASI

Konaklama : SYMI ADASI’NDA 1 GECE ODA + KAHVALTI KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 169€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

''FMA TRAVEL ile Adalara Yolculuk''

 

- - - Türkiye’de Bir İlk ve Bir FMA Klasiğini Beraber Yaşayalım - - -

 

<<< Ege Denizi’nin Su Perileri >>>

 

 * * * SYMI ve LEROS ADASI * * *

 

'Adalara FMA TRAVEL ile Gidilir'

 

27 - 28 Temmuz  |  10 - 11 Ağustos  |  24 - 25 Ağustos  |  07 - 08 Eylül  |  21 - 22 Eylül  (2 Gün - 1 Gece)

...

 

I.GÜN (BODRUM – SYMI ADASI – PANORMITIS MANASTIRI – HORIO – PEDI BEACH )

Sabah 05.00’de Karşıyaka Anıt Önü, 05.15’de Alsancak Garı FMA TRAVEL Ofisi önü, 05.30’da Üçkuyular OPET önünde buluştuktan sonra Bodrum’a doğru gezimize başlıyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamladıktan sonra Güney Ege’nin su perileri Symi Adası ve Leros Adası gezimiz için Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz.  Sabahın en güzel saatlerinde ulaştığımız gemiciliğin ve süngerciliğin merkezi sayılan Yunanistan’ın en keyifli adasındaki otelimize yerleşiyoruz. Daha sonra vakit kaybetmeden özel aracımızla Yunanistan’ın en keyifli adasında kent turumuzu yapıyoruz. Kent turunun ardından Symi’nin ve Yunanistan’ın ilginç yapılarından biri olan Panormitis Manastırı’nı ziyaret etmek için arzu eden konuklarımızla “Symi Adası Keşif Turu”na çıkıyoruz. Symi Adası’nın çatısında verdiğimiz ilk molada Horio, Gialos ve Pedi yerleşimlerinin tümünü bir arada fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Daha sonra ulaştığımız Panormitis Sahili’nde Panormitis Manastırı’nı, Ana Kilisesi’ni ve görkemli müzelerini yakından tanıyoruz. Daha sonra Symi’nin en bakir ve görülesi sahili Pedi Beach’e gidiyoruz. Buranın el değmemiş bakir doğasında mavi sulara kendimizi bırakıyoruz. Gün sonunda  otelimize dönerek dinleniyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla Symi merkezinde yer alan bir Yunan Tavernası’na konuk olarak Symi mutfağının eşsiz tatlarını tatma şansı yakalıyoruz. 

 

II.GÜN ( LEROS – AGIA MARINA – PLATANOS - LAKKI – PANTELI - TURGUTREİS)

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra sabahın erken saatlerinde bizleri Leros’a götürecek gemimizde yerlerimizi alıyoruz. Leros’a ulaştığımızda Agia Marina’nın sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Öğleye doğru  Ege’nin güzel adası Leros’u tanımak için  “Leros Adası Keşif Turu”na çıkıyoruz. İlk olarak adanın tarihi başkenti olan Platanos’a gidiyor ve bir dönem St. Jean Şövalyeleri tarafından da kullanılan Panagia ( Meryem Ana ) Kalesi’ni panoramik olarak yakından görüyoruz. Agia Maria ile Panteli arasında yer alan Apitiki Tepesi’nde yer alan Kale ve yakınındaki tarihi yel değirmenlerini fotoğraflıyoruz. Daha sonra kahvelerimizi içmek ve eşsiz mimarisine tanık olmak için Lakki’ye doğru gezimizi sürdürüyoruz. 20. yüzyılın başından İkinci Dünya Savaşı sonuna kadar İtalyan işgalinde kalan Leros’taki İtalyan varlığının en çok hissedildiği Lakki’de kısa bir kent gezintisine çıkıyoruz.  Bu esnada benzerlerine Kos ve Rodos’ta rastladığımız anıtsal büyüklükte neoklasik tarzda yapılmış İtalyan dönemi yapılarını yakından görüyoruz. Rehberimizin bizlere verdiği alışveriş ve dinlenme molasının ardından Lakki’den ayrılarak balıkçıların ve güzel plajların diyarı Panteli’ye gidiyoruz. Panteli’nin güzel tavernalarından birinde adaya özgü öğle yemeğimizi alıyor ve denizin keyfini çıkarıyoruz. Gün sonunda Leros’un güzelliklerine veda ederek Agia Marina’ya doğru yola çıkıyoruz. Burada bizleri Turgutreis’e götürecek gemimizde yerlerimizi alıyor ve Bodrum’a doğru yol alıyoruz.  Gün sonunda ulaştığımız Turgutreis’te gümrük çıkış işlerimizi tamamlıyor ve İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Ege’nin iki su perisi: Symi ve Leros’u yakından tanıdığımız, Yunan mutfağı, mimari ve denizin tüm güzelliklerine tanık olduğumuz bu keyifli gezinin ardından FMA TRAVEL ile bir başka adada tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir.

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

SYMI ADASI’NDA 1 GECE ODA + KAHVALTI KONAKLAMA

< BODRUM – SYMI FERİBOT ULAŞIMI

< SYMI – LEROS FERİBOT ULAŞIMI

< LEROS – TURGUTREİS FERİBOT ULAŞIMI

< YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

< REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< SYMI ADASI’NDA AKŞAM YEMEĞİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN SİGORTA HİZMETİNDE 10 EURO SUR –PRIM ALINACAKTIR

< YEŞİL PASAPORT ya da SCHENGEN VİZESİ OLMAYAN KONUKLAR İÇİN SCHENGEN VİZE ÜCRETİ ( 120 EURO )

 

FMA TRAVEL KÜLTÜR ve EĞLENCE PAKETİ

  LEROS ADASI KEŞİF TURU ( 35 EURO )

  SYMI ADASI KEŞİF TURU ( 35 EURO )

  İZMİR – BODRUM ve TURGUTREİS – İZMİR OTOBÜSLE ULAŞIM ( 20 EURO )

*** 90 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTEDE SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE YALNIZCA 51 EURO ÖDENECEKTİR. ***

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Sabah

05.00’de Karşıyaka Anıt Önü,

05.15’de Alsancak Garı FMA TRAVEL Ofisi önü,

05.30’da Üçkuyular OPET