BÜYÜK MİDİLLİ TURU (Bayram Özel)

BÜYÜK MİDİLLİ TURU (Bayram Özel)

BÜYÜK MİDİLLİ TURU (Bayram Özel)

Konaklama : DENİZE SIFIR MYTILLANA HOTEL’DE 2 GECE OK. KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 179€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

'Kuzeyin Güzeli'

 

 * * * BÜYÜK MİDİLLİ TURU  * * *

 

'Adalara FMA TRAVEL ile Gidilir' 


 <<< EXTRA TUR YOK - Her Güne Bir Tur! >>>


Adanın Dört Bir Yanını Gezdiren Farklı Bir Tur!!!

 

 '12 - 14 AĞUSTOS 2019 (3 GÜN - 2 GECE)'

 

...

 

 

I.GÜN ( 12 AĞUSTOS PAZARTESİ ): MİDİLLİ KENT TURU – PANAGIUODA SAHİLİ 

Sabah 05.30`da Üçkuyular OPET, 05.40`da Göztepe İskele Karşısı, 05.50`de Sabancı Kültür Merkezi, 06.00`da Alsancak Garı FMA TRAVEL ofisi önü, 06.10`da Karşıyaka Anıtı karşısı, 06.20`de Bostanlı İskelesi Karşısı ve 06.30`da Mavişehir - Egepark Önü`nde buluştuktan sonra komşu ülke Yunanistan’ın en güzel adalarından biri olan Kuzey güzeli Midilli’ye gitmek için yola çıkıyoruz. Gezimizin ilk durağı Ayvalık’ta bizleri Midilli’ye götürecek gemimizde yerlerimizi alıyor ve Midilli Adası’na doğru keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Öğle saatlerinde ulaştığımız Kuzey Ege’nin en büyük adasını gezmeye başlıyoruz. İlk olarak adanın başkenti Mytillini’de keyifli bir gezintiye çıkıyor ve bu esnada Hagios Therapondas Kilisesi, Halk Bahçesi, Ermou Caddesi, Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami ve Hamamı, Tarihi Roma Agorası ve Yalı Cami gibi tarihi yapıları yakından tanıyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi almak ve Midilli’nin deniz havasını solumak için balık tavernaları ile ünlü Panagiouda Sahili ve Köyü’ne gidiyoruz. Burada denize sıfır bir restoranda Midilli’ye özgü meze ve deniz mahsullerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Günün en güzel saatlerinde denize sıfır Mytillina Hotel’e yerleşiyor ve eşsiz sahilinde yüzme keyfi yaşıyoruz.

 

II.GÜN ( 13 AĞUSTOS SALI ) : PLOMARI –PAPPADOS ve PALEOKIPOS KÖYLERİ - PERAMA SAHİLİ – GERA KÖRFEZİ – AGIASOS KÖYÜ 

Otelde aldığımız kahvaltının ardından iki körfezli Midilli’nin küçük körfezi Gera Körfezi civarında sürdüreceğimiz Güney Midilli Turu’na çıkıyoruz. İlk olarak Barbaros Hayrettin Paşa’nın doğum yeri olan Paleokipos Köyü’nü ve sonrasında da zeytinyağı müzesi ile ünlü Pappados Köyü’nden geçiyoruz. Daha sonra Gera Körfezi’nin eşsiz manzarasını izleyerek Midilli’nin en şirin sahil kasabası Plomari’ye ulaşıyoruz. 19 yy’da Midilli’de üretilen zeytinyağı ve sabunun ihraç edildiği limana ve dünyaca ünlü uzo fabrikalarına ev sahipliği yapan Plomari’de yaptığımız kent gezisinin ardından Perama Sahili’nde keyifli bir öğle yemeği molası veriyoruz. Bu esnada arzu eden konuklarımız Perama’nın turkuaz renkli sularında yüzme keyfi yaşayabilir. Günün en güzel saatlerinde Midilli’nin en tipik yerleşimlerinden biri olan Agiasos’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yemyeşil ormanları, ahşap işçilikleri ve Meryem Ana Kilisesi ile ünlü bu dağ köyüne vardığımızda köyün Şirince benzeri sokaklarından keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Gün sonunda otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla ekstra olan Taverna Eğlencesi’ne katılıyor ve Yunan müziği eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

III.GÜN ( 14 AĞUSTOS ÇARSAMBA ) KUZEY MİDİLLİ TURU: MOLYVOS – PETRA – MANDAMADOS – KALLONI KÖRFEZİ 

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Kuzey Midilli Turu’na çıkıyoruz. Gezimizin ilk durağı Mandamados Köyü’nde kısa bir mola veriyor ve Ada’nın en ünlü kilisesi olan Taksiyarhis Kilisesi’ni yakından tanıyoruz. Mandamos’ta yaptığımız gezintinin ardından adanın en güzel sahil kenti olan Molyvos’a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Bir dönem Mithymna adı ile bilinen ve Assos kentinin de ilk sakinlerinin göç yeri olan Molyvos’u yakından tanıyoruz. Kalesi, taş evleri ve şirin sokakları ile Midilli’nin en keyifli gezi alanlarından biri olan Molyvos’ta geçirdiğimiz keyifli anların ardından ismi taş manasına gelen Midilli’nin kuzey sahillerinde yer alan Petra’ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Taş evleri ve kum sahilleri ile ünlü Petra’da sahilde güzel bir restoranda Midilli mutfağının tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Midilli’nin iç körfezi olan Kalloni Körfezi’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Kalloni Körfezi’nin manzarasını fotoğrafladıktan sonra Midilli merkezi’ne doğru dönüşe geçiyor ve Mytillini Limanı’nda bizleri bekleyen gemimizde yerlerimizi alıyoruz. Gün sonunda Ayvalık’a ulaşıyor ve İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< DENİZE SIFIR MYTILLANA HOTEL’DE 2 GECE O.K. KONAKLAMA

< MİDİLLİ’YE GİDİŞ – DÖNÜŞ GEMİ ULAŞIMI

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

< MİDİLLİ KENT MERKEZİ TURU

< YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

< GÜNEY MİDİLLİ TURU ( Agiasos – Perama – Plomari ve Gera Körfezi )

< KUZEY MİDİLLİ TURU ( Molyvos – Petra – Mandamados ve Kalloni Körfezi )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< I.GÜN AKŞAM YEMEĞİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL )

< VİZE ÜCRETİ ( 120 EURO )

  ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN SİGORTA HİZMETİNDE 10 EURO SUR –PRIM ALINACAKTIR

 

MİDİLLİ KONFOR ve EĞLENCE PAKETİ

 YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİ AKŞAM YEMEĞİ (35 EURO)

 İZMİR-AYVALIK-İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI (25 EURO)

 

*** 60 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTEDE SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE

     YALNIZCA 31 EURO ÖDENECEKTİR. ***

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

05.30`da Üçkuyular OPET,

05.40`da Göztepe İskele Karşısı,

05.50`de Sabancı Kültür Merkezi,

06.00`da Alsancak Garı FMA TRAVEL ofisi önü,

06.10`da Karşıyaka Anıtı karşısı,

06.20`de Bostanlı İskelesi Karşısı

06.30`da Mavişehir - Egepark Önü