KOS - NISYROS - KALYMNOS (Bayram Özel)

KOS - NISYROS - KALYMNOS (Bayram Özel)

KOS - NISYROS - KALYMNOS (Türkiye'de Bir İlk!)

Konaklama : KOS MERKEZDE PARADISE HOTEL'DE 2 GECE KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 279€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

'FMA TRAVEL ile ADALARA YOLCULUK'

 

12 - 14 Temmuz | 12 - 14 Ağustos (BAYRAM ÖZEL) | 30 Ağustos - 01 Eylül I 13 - 15 Eylül | 04 - 06 Ekim (Kalymnos Climbing Festivali'ne Özel)  (3 Gün - 2 Gece)

 

'Adalara FMA TRAVEL ile Gidilir'

 

1. Gün / Cuma ( Ege Denizi’nin Cenneti Kos Adası’na Yolculuk ve Kos Köyleri )

Sabah 05.00’de Karşıyaka Anıt Önü, 05.15’de Alsancak Garı FMA TRAVEL Ofisi önü, 05.30’da Üçkuyular OPET önünde buluştuktan sonra Bodrum’a doğru gezimize başlıyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamladıktan sonra Güney Ege’nin üç güzel adası Kos, Nisyros ve Kalymnos için Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz.  Sabahın en güzel saatlerinde gezimizin ilk adası Kos’a ulaşıyoruz.  İlk olarak ulaştığımız tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan bu güzel adada gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra rehberimiz eşliğinde ada merkezini geziyoruz. Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Tarihi Kos Kalesi ( Kastro Neretzias )’ni görüyoruz. Daha sonra Plateia Platanou Meydanı’nı taçlandıran ve Hipokrat’ın gölgesinde derslerini verdiğine inanılan binlerce yıllık Hipokrat Çınarı’nı fotoğraflıyoruz.  Merkezdeki gezimizi İtalyan işgali döneminde yapılan Polis KarakoluRoma AgorasıEleftheria MeydanıCezayirli Hasan Paşa, Defterdar Cami, Eleftheria Meydanı ve Halk Agorası ( Dimotiki Agora )  gibi yapıları panoramik biçimde görerek tamamlıyoruz. Kos Adası Merkez Turu’nu tamamladıktan sonra Kos Köyleri Turu için yola çıkıyoruz. İlk olarak Dikeos Dağı eteklerinde yer alan yemyeşil bir dağ köyü olan Zia Köyü’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Zia Köyü’ndeki geleneksel ürünlerin satıldığı köy çarşısında yaptığımız keyifli gezinti esnasında Kos Adası’na özgü yöresel ürünlerden alma şansını yakalıyoruz.  Daha sonra Yunanistan’ın keyifli içeceklerinden biri olan frapelerimizi içmek için manzaralı bir tavernaya konuk oluyoruz. Bu esnada karşımızda yer alan Kalymnos ve Pserimos Adaları’nı ve adanın tek gölü olan Tigaki Sahili’ndeki Tuz Gölü’nü izliyoruz. Öğleden sonra Kos Türklerinin yoğun yaşadığı bir dönemin Germe bugünün Platani Köyü’nden geçerek Kos Adası’nın güzel sahillerinden biri Lambi Beach yakınlarında bir balık tavernasına konuk oluyoruz. Adaya özgü deniz mahsulleri ve yöresel tatlardan oluşan zengin menülü bir öğle yemeği alıyoruz. Gün sonunda Kos Adası’nın kalbindeki otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla Kos Gecesi’ni yaşamak ve yemeğimizi almak için sahil tavernalarından birine gidiyoruz. 

 

2.Gün / Cumartesi  ( Volkan Adası Nisyros’a Yolculuk ve Kardamena Sahili )  

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Volkan Adası Nisyros’u görmek için Kardamena’ya doğru yola çıkıyoruz. Kos Adası’nın en güzel sahil beldesi olan Kardamena’dan bizleri bekleyen gemimize binerek kısa bir deniz yolculuğu yaparak Volkan Adası Nisyros’a ulaşıyoruz. Nisyros sahilinde yaptığımız kısa bir gezintinin ardından Kaldera diye anılan Volkan ağzına inmek için adada yolculuğa başlıyoruz. Bir doğa harikası olan kaldera gezintisinin ardından Mandraki sahiline giderek yüzme ve yemek molası veriyoruz. Gün sonunda İncirli ada diye de anılan Nysiros’a veda ederek Kardamena’ya dönüyoruz. Kardemena Sahili’nde verdiğimiz kısa molanın ardından Kos’a otelimize dönüyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla Kos Gecesi’ni yaşamak ve Yunan Müziği eşliğinde eğlenmek için bir Yunan Tavernası’na konuk oluyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.  

 

3.Gün / Pazar ( Süngerin ve Kaya Tırmanışlarının Adası Kalymnos’a Yolculuk )

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılarak Ege’nin en güzel adalarından biri olan Kalymnos’a doğru yol alıyoruz. Osmanlı döneminde Kilimli adı ile bilinen bu adada ilk olarak merkez yerleşim olan Pothia’yı yakından tanıyoruz. Daha sonra bizleri bekleyen otobüsümüzde yerlerimizi alarak ada etrafında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Bu gezimiz esnasında ilk olarak adanın en eski yerleşim yeri olan Horio’ya ulaşıyoruz. Ada’nın ortaçağdan günümüze kalmış Horas Kalesi’ne ve çok sayıdaki tarihi eve ev sahipliği yapan köy yerleşiminde kısa bir mola veriyor ve de geleneksel Kalymnos ürünlerinden alma şansı yakalıyoruz. Daha sonra kaya tırmanışları ile ünlü Kalymnos adasında birbirinden zor ve renkli tırmanma rotalarına ev sahipliği yapan adanın kuzeybatı yönüne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu esnada hemen yanı başımızdaki birkaç yüz kişinin yaşadığı Telendos Adası’nı ve uzaklardaki Leros Adası’nı panoramik olarak görüyoruz. Öğle saatlerinde adanın yemyeşil doğaya ve eşsiz plajlarına sahip Myrties ve Masouri Köyleri’ne gidiyoruz. Masouri Köyü’nde bizlere geleneksel Kalymnos mutfağından lezzetler sunan bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Pothia Limanı’na dönerek bizleri Kos Adası’na götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Kos Limanı’na ulaştığımızda vakit kaybetmeden Kos gümrüğünde çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve deniz yolu ile Bodrum’a dönüyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda Marina’da  bizleri bekleyen otobüsümüzle İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL turunda tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz. 

 

* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir.

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< KOS ADASI MERKEZİNDE PARADISE HOTEL'DE 2 GECE KONAKLAMA

< BODRUM – KOS – BODRUM GEMİ ULAŞIMI

< KOS – NYSIROS – KOS GEMİ ULAŞIMI

< KOS - KALYMNOS – KOS GEMİ ULAŞIMI

< ADALARDA YAPILAN ÇEVRE GEZİLERİ ve KEŞİF TURLARI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< AKŞAM VE ÖĞLE YEMEKLERİ

< LİMAN VE OTEL VERGİLERİ

< SCHENGEN VİZE ÜCRETİ ( 120 € )

 

FMA TRAVEL KÜLTÜR ve EĞLENCE PAKETİ

  II. AKŞAM CANLI MÜZİKLİ YUNAN TAVERNASI ( 35 € )

  İZMİR – BODRUM – İZMİR KARA ULAŞIMI ( 40 € )

  NİSYROS ADASI’NDA KALDERA TURU ( VOLKAN TURU ) ( 25 € )

 

*** 100 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTEDE SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE

  YALNIZCA 51 EURO ÖDENECEKTİR. ***

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Sabah

05.00’de Karşıyaka Anıt Önü,

05.15’de Alsancak Garı FMA TRAVEL Ofisi önü,

05.30’da Üçkuyular OPET