5 ADA BİRDEN ''KOS - KALYMNOS - NISYROS - PSERIMOS - PLATI''

5 ADA BİRDEN ''KOS - KALYMNOS - NISYROS - PSERIMOS - PLATI''

KOS - KALYMNOS - NISYROS - PSERIMOS - PLATI

Konaklama : KOS ADASI MERKEZİNDE 2 GECE KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 299€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

- Türkiye’de ve Hatta Dünya’da Bir İlk; BEŞ ADA TURU! -


KOS - KALYMNOS - NISYROS - PSERIMOS - PLATI

21 - 23 Nisan (3 Gün - 2 Gece)

 

 

 Sanat Tarihçisi ve Ülkesel Rehber 'Fatih M. AYGÜNEŞ' Rehberliğinde... 

 

...


Ege’nin Cenneti KOS, Süngerlerin Adası KALYMNOS, Volkanın Kalbi NISYROS,
  
Mutlular Adası PSERIMOS ve Berrak Denizlerin Pırlantası PLATI  


 

< KOS MERKEZDE KONAKLAMA AYRICALIĞI  >

 

 

 - PARADISE HOTEL veya 4* KOSTA PALACE HOTEL'DE Konaklama - 

 

 

 - Dopdolu ve Bambaşka Bir Ada Yolculuğu - 

 

 

...

 

21 NİSAN CUMA

1. GÜN / KOS’UN YEŞİL DOĞASINA ve KÖYLERİNE YOLCULUK:

DIKEOS DAĞI, ZIA KÖYÜ, PLATANI KÖYÜ, TIGKAKI TUZ GÖLÜ

Sabah 04.15’de Mavişehir Egepark Önü, 04.30’da Karşıyaka Anıtı önü, 04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 05.00’de Üçkuyular Shell önünde buluştuktan sonra İzmir Çıkışlı Beş Ada Turu için Bodrum’a doğru gezimize başlıyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamlayarak Güney Ege’nin en çok ziyaret edilen adalarından biri olan Kos’a doğru Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz.  Sabahın en güzel saatlerinde  ulaştığımız tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan Kos’ta gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra  ada merkezini tanımak için otobüste yerlerimizi alıyoruz. Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Tarihi Kos Kalesi ( Kastro Neretzias )’ni görüyoruz. Gezimiz esnasında İtalyan işgali döneminde yapılan Polis Karakolu, ünlü Hipokrat Heykeli’ni, Meryem Ana Kilisesi’ni, Kos’un eski hastane ve okul binalarını, Kos Marinası’nı panoramik biçimde görüyoruz. Aracımızla Kos’un en görülmesi gereken yerlerini, tarihi binalarını ve kültürünü tanıma fırsatı bulduğumuz Kos Adası Merkez Turu’nu tamamladıktan sonra isteyen misafirlerimizle “Kos Adası Keşif Turu” için yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk olarak adanın en turistik bölgelerinden ve Kos’un en güzel plajlarına ev sahipliği yapan Tigkaki Sahili’nde mola veriyor ve keyif kahvelerimizi içiyoruz. Sonrasında arzu eden misafirlerimizle Kos’un ünlü şaraplarının yapıldığı bir üzüm bağına konuk oluyor, mahzenleri gezerek tadım yapma şansı yakalıyoruz. Keyifle geçen anların ardından Dikeos Dağı eteklerindeki Zia Köyü’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu yolculuk esnasında karşımızda yer alan Kalymnos ve Pserimos Adaları’nı ve adanın tek gölü olan Tigkaki Sahili’ndeki Tuz Gölü’nü izliyoruz. Zia’ya ulaştığımızda geleneksel ürünlerin satıldığı köy çarşısında yaptığımız gezinti esnasında Kos Adası’na özgü yöresel ürünlerden alma şansını yakalıyoruz. Daha sonra Kos Adası’nda yenilmesi gereken, Yunan mutfağının geleneksel tatlarından oluşan keyifli bir öğle yemeği almak için manzaralı bir köy restoranında yerlerimizi alıyoruz. Öğleden sonra Kos Türklerinin yoğun yaşadığı bir dönemin Kerme bugünün Platani Köyü’ne giderek şaraptan peynire, baldan reçele kadar Kos Adası ve Yunanistan’a özgü ürünlerin satıldığı yerel bir markete konuk oluyoruz. Keyifle geçen günün ardından akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla Kos Gecesi’ni yaşamak ve Yunan Müziği eşliğinde eğlenmek için Kos Adası’nın en güzel tavernalarından birine konuk oluyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.  

 

22 NİSAN CUMARTESİ

2.GÜN / BÜYÜLÜ ADA NISYROS’U KEŞFEDECEKSİNİZ

NISYROS ADASI – MANDRAKI LIMANI – NIKIA KÖYÜ – NISYROS VOLKANI – STEFANOS KRATERI – MANDRAKI EVLERİ – KARDAMENA SAHİLİ 

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltının ardından Ege Denizi’nin en güzel adalarından biri olan büyülü Nisyros Adası’na gitmek için otobüsümüzde yerlerimizi alıyoruz. Bizleri Nisyros’a götürecek feribota binmek için Kos Adası’nın en güzel sahil kasabası Kardamena’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık bir saat süren deniz yolculuğumuz sonrasında Kos ile Tilos arasında yer alan ve etrafı birçok küçük ada ( Gyali, Agios Antonios, Pachia, Stroggili ve Pergoussa ) ile çevrili eski bir volkan adası Nisyros’un Mandraki Limanı’na ulaşıyoruz. Birbirinden güzel kare planlı evleri, St. Jean Şövalyeleri Kalesi ve Panagia Spilliani Manastırı ile bizleri karşılayan Mandraki’de hiç vakit kaybetmeden arzu eden konuklarımızla ilk olarak adanın kalbinde yer alan, 150.000 yıl önce şekillenmiş volkan kraterine gidiyoruz. Günümüzde hala sıcaklığını koruyan ve Avrupa’nın en büyüğü Stefanos Volkan Krateri’ni yakından tanıdıktan sonra Osmanlı döneminde adaya İncirli denilmesini sağlayan incir ağaçları arasından bir masal köyü, Nisyros’un en güzel köyü olan Nikia Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Bembeyaz evleri, begonvillalı sokakları ve şirin insanları ile Nikia Köyü’nde adeta zamanın durduğunu hissederek, volkanı uzaktan bir kez daha izleme ve fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Öğle saatlerinde yaklaşık 1000 kişinin yaşadığı Nisyros’un merkezi Mandraki’ye giderek, Nisyros’ta yenilmesi gereken, adaya özgü tatlarla unutulmaz bir öğle yemeği alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından rehberimizin bizlere verdiği serbest zamanda Mandraki sokaklarında gezintiye çıkarak adaya özgü Soumada isimli acı badem likörü ve hediyelik ürünlerden alma şansı yakalıyoruz. Gün sonunda büyülü ada Nisyros’a veda ederek Kardamena Limanı’na doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Daha sonra bizleri Kos’a götürecek otobüsümüzde yerlerimizi alarak Kos adası merkezindeki otelimize dönüyoruz.  


23 NİSAN PAZAR

3. GÜN / ÜÇ GÜZEL ADA’YA MAVİ YOLCULUK: KALYMNOS – PSERIMOS ve PLATI

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Kos’a komşu üç güzel Ege adasını yakından tanımak ve masmavi sularda serinlemek için Kalymnos, Pserimos ve Plati Adaları turumuz için gezi teknesinde yerlerimizi alıyoruz. Bodrum manzaraları eşliğinde ulaştığımız sünger adası Kalymnos’ta birbirinden güzel Kalymnos evlerini yakından tanıyor ve süngercilik hakkında önemli bilgiler alıyoruz. Sadece 15 kadar ailenin yaşadığı, Ege Denizi’nin en güzel adası Pserimos Adası’nda verdiğimiz mola esnasında Pserimos’un eşsiz sahilinde yüzme keyfi yaşamanın yanı sıra deniz kıyısındaki tavernaların birinde içlerimizi serinleten frapelerimizi içiyor ve ada sokaklarında keyifli yürüyüşler yapıyoruz. Birbirinden güzel manzaralar eşliğinde birçok koyda verdiğimiz molaların ardından Plati Adası’nın inanılmaz berraklıktaki sularında teknemiz motorları durduruyor ve balıklar arasında yüzme keyfi yaşıyoruz. Gün sonunda üç güzel adayı yakından tanıdığımız mavi yolculuğumuzu tamamlayarak Kos’a doğru demir alıyoruz. Kos’a ulaştığımızda Kos, Nisyros, Kalymnos, Pserimos ve Plati Adası’nda geçirdiğimiz üç dolu günün ardından adalara veda ederek bizleri Bodrum’a götürecek feribotumuzda yerlerimizi alıyoruz. Bodrum Limanı’na ulaştığımızda kısa bir süre duty free alışverişimizi yaptıktan sonra bizleri bekleyen otobüsümüzle İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL turunda tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *


* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir! *

 

 

      

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< KOS ADASI MERKEZİNDE PARADISE HOTEL veya

   4* KOSTA PALACE HOTEL'DE 2 GECE KONAKLAMA

< İZMİR – BODRUM - İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI

< BODRUM - KOS - BODRUM FERIBOT ULAŞIMI

< KOS - NISYROS - KOS FERIBOT ULAŞIMI

< KOS - KALYMNOS - PSERIMOS - PLATI TEKNE TURU

< KOS MERKEZ TURU

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< AKŞAM ve ÖĞLE YEMEKLERİ

< SCHENGEN VİZE ÜCRETİ

< ŞARAP MAHZENİ GEZİSİ ve KOS ŞARAPLARI TADIMI ( 5 € )


KÜLTÜR ve EĞLENCE PAKETİ

 NISYROS ADASI’NDA KALDERA TURU ve VOLKAN GİRİŞ ÜCRETİ ( 25 € )

 CANLI MÜZİKLİ YUNAN TAVERNASINDA AKŞAM YEMEĞİ ( 45 € )

 KALYMNOS ADASI’NDA ÖĞLE YEMEĞİ ( 15 € )

 KOS KÖYLERİ TURU ( 30 € )


*** 115 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTEDE SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE

   YALNIZCA 71 EURO ÖDENECEKTİR. ***

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

04.15’de Mavişehir Egepark,

04:30’da Karşıyaka Anıt Önü,

04.45’de Alsancak Garı FMA TRAVEL Ofisi önü,

05.00’de Üçkuyular Shell